Recept Fava - puree van gele spliterwten
Fava zijn gedroogde gele spliterwten die een romige puree vormen wanneer je ze kookt. Dit gerecht is erg lekker met olijfolie, peper, kappertjes en stukjes rode ui. Je kunt het gerecht serveren als een meze met vers brood.
Ingrediënten:
- 500 gram fava
- 1 kleine rode ui, gepeld
- 1 teentje knoflook
- ongeveer 1,5 theelepel zout
- olijfolie
- 1 grote rode ui in kleine stukjes om erbij te serveren
- een handvol kappertjes voor erbij
Bereiding:
Spoel de fava af, doe ze in de pan en zet ze onder koud water. Breng aan de kook. Giet de fava af in een vergiet en laat schrikken met koud water. Was de pan af en doe de fava weer terug in de pan en voeg 1 liter heet water toe. Breng aan de kook en voeg de hele ui en de knoflook toe. Laat met het deksel schuin op de pan ongeveer 30 minuten sudderen, waarbij je af en toe roert, of tot al het water is opgenomen.
Roer er zout naar smaak doorheen. Verwijder de ui en de knoflook en pureer met een staafmixer tot een gladde puree. Laat even staan en schenk de puree dan in een schaal. Besprenkel met olijfolie en dien op met de stukjes rauwe ui en kappertjes.
Volgend recept: Vis uit de oven, lekker en makkelijk te bereiden
Vorig recept: Bougatsa met krema filodeeg met zoete vulling
Dit recept is afkomstig uit het kookboek "Mezze & Moussaka" - de smaak van Griekenland van Tessa Kiros.